wtorek, 13 maja 2014

P90X 3 Total Synergistics #Day1

P90X 3 Total Synergistics #Day1 

A full-body resistance workout that triggers fast, powerful changes to your body's composition. 

Na pierwszy ogień ruszyłam z Total Synergetic. Jest to trening zaliczany do grupy Resistance Workouts*. Dlatego w nagraniu znajdziemy ćwiczenia z obciążeniem, na drążku oraz na macie. Ćwiczeń jest 16, a każde trwa około minuty. Do tego dochodzi krótka rozgrzewka oraz przerwy na uzupełnienie notatek. Wszystko naprawdę zamyka się w 30 minutach. Czy można się zmęczyć? Przy odpowiednim obciążeniu- JAK NAJBARDZIEJ. Ja pracuję z hantlami po 6kg oraz gumą o obciążeniu 15 kg. Pod koniec byłam cała mokra, a podczas po-treningowego prysznicu czułam drżenie rąk.

Jako osoba trenująca rano ( ćwiczę o 5.00) potrzebowałam skorzystać także z dołączonego 15-minutowego filmiku z rozgrzewką (tzw. Cold Start). Nagranie to jest dedykowane osobom, które:

A.    Ćwiczą w bardzo zimnych pomieszczeniach
B.    Ćwiczą rano- na tzw. „zimne mięśnie”
C.    Mają za sobą siedzący dzień


Tony od początku powtarza, aby nigdy, ale to nigdy nie przystępować do ćwiczeń bez rozgrzewki. Przy tak krótkich treningach jest to niezwykle istotne- tego właśnie brakowało mi w Focus T25. Jeśli chodzi o poprzednie wersje p90x to nie ma takiego nagrania, gdyż ćwiczenia są godzinne i rozgrzewka jest już wliczona w czas treningu

Podsumowując: całość zajęła mi 45 min (13 min Cold Start + 30 min Total Synergetics + 2 min rozciągania znajdującego w nagraniu się po głównym treningu). Warto więc zarezerwować sobie godzinę dziennie na P90x3.*Resistance Workout inaczej zwanyt Strenght Training jest niczym innym jak treningiem siłowym. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie naszej siły oraz masy mięśniowej.

3 komentarze:

  1. Witam mam pytanie. Kupilem zestaw p90x3 ale nie widze na plytach opisu z treningiem Cold Start a jest on potrzebny zeby robic P90x3 Double.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cold Start jest przy każdym potrzebny przy każdym programie. Jest to przewidziane dla tych, którzy ćwiczą rano lub w chłodnych pomieszczeniach i potrzebują nieco dłuższego rozgrzania mięśni. Ja mam zestaw DELUXE, ale wydaje mi się, że w podstawowym też powinien być. Tak naprawdę każda z DVD powinna mieć opcję Cold Start. Czy uruchamiał Pan/ Pani płytki?

      Usuń