wtorek, 26 sierpnia 2014

Brzezińscy trenują

Jakiś czas temu u jednej z blogerek znalazłam informacje o Brzezińskich. Jako miłośnik nowych form treningu i wspierania polskiego rynku fitnessowego od razu odnalazłam to urocze małżeństwo i zapoznałam się z proponowaną przez nich formą ćwiczeń. Od miesiąca towarzyszą mi w moim planie treningowym dlatego uznałam, że najwyższy już czas podzielić się z wami swoja opinią na ich temat.  


Kilka słów o autorach
Darek i Joanna Brzezińscy zajmują się zawodowo fitnessem. On – wielokrotny Mistrz Polski w Kulturystyce Klasycznej i Fitness, trener personalny. Ona- Medalistka Polski w aerobiku sportowym, dietetyczka. Są parą nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Połączyli bowiem swoje siły i założyli firmę Brzezińscy s.c. Trenowali znane gwiazdy jak Borys Szyc, Agata Młynarska, Patrycja Markowska czy Paweł Małaszyński. Pomysł założenia wspólnej firmy powstał podczas współpracy właśnie z Borysem Szycem, które przygotowywali do roli Silnego w filmie „Wojna polsko- ruska”. Na swoim koncie mają już pierwszą płytę DVD z programem treningowym Fit & Slide. Posiadają także stronę Internetową, gdzie udostępniają wiele ciekawych informacji z zakresu żywienia i sportu. Ponadto po darmowym zalogowaniu się mamy dostęp do 20-dniowej diety oraz dziennika pomiarów. Można ich także znaleźć na Instagramie oraz Facebooku. Organizują spotkania, warsztaty oraz akcje sportowo- dietetyczne. 

O programie Fit&SLide
Program treningowy bazuje na pracy z podkładkami. Jak sami autorzy mówią nie są one niezbędne do ćwiczeń. Równie dobrze można je wymienić na ręczniki czy inny materiałowy element. Filmiki można znaleźć na You Tubie bądź zakupić płytę z ich strony. Pokusiłam się o tę drugą opcję, gdyż jak już wspominał wspieram polski fitness. Cena wynosi niecałe 30 zł. W porównaniu do znanej już Ewy Chodakowskiej jest znacznie taniej. Co można znaleźć na płycie? Jest tam wiele informacji na temat pracy z tętnem oraz proponowane systemy ćwiczeń. Zalecane jest ćwiczenie co drugi dzień całego programu lub codziennie wybranego bloku. Każdy z bloków trwa około 7min więc nie jest problem ćwiczenie codziennie. Blogi dzielą się tematycznie. Blok 1- ćwiczenia na górne partie, Blok 2- ćwiczenia na nogi, Blok 3- ćwiczenia na mięśnie brzucha. Do tego mamy Wprowadzenie, które można traktować jako rozgrzewkę lub jako oddzielny blok (to dla początkujących przez duże P) oraz Rozciąganie. Wszystko jest nagrane w przyjemnej scenerii. Ładne zdjęcia, dobry montaż, przyjemni instruktorzy. Nie żałowałam wydanych pieniędzy. 

Moje treningi
Z początku zaczęłam robić cały program, ale szybko się przekonałam, że jest on dla mnie za łatwy. Dlatego włączyłam go w dni biegowe. Po powrocie z biegania, wyjmowałam podkładki i zasuwałam z Joanną po podłodze. Było to dla mnie miłe zakończenie treningu. Podczas ich treningu spalam niecałe 100 kcal i nie męczę się za mocno. Dlatego po trzech tygodniach stosowania postanowiłam włączyć nie tylko ćwiczenia z Darkiem ( w dziale „Dla niego”), ale także włączyć 20-dniową dietę. Byłam zaskoczona małą ilością kalorii. Bowiem 1400 wydaje mi się wręcz głodowe. Dlatego zwiększałam sobie porcje. Plusem jest to, że przepisy są smaczne i łatwe w wykonaniu.
Niestety, ale gdzieś po drodze znudziłam się nieco, zakochałam się w nowym zestawie ćwiczeń ( co mi się często zdarza- kochliwa jestem, nie moja wina) czy poszłam na romantyczny obiad z chłopakiem do restauracji. Konsekwencją tego było zgubienie werwy do ćwiczeń z Brzezińskimi. Zostają oni jednak w moim planie treningowym jako dodatek do głównego treningu. Dzięki nim zyskałam także kilka nowych nawyków żywieniowych (jak jedzenie owoców około trenigowo) oraz smacznych przepisów.

Ogólna ocena
Oceniam bardzo pozytywnie Brzezińskich. Są kontaktowi i sympatyczni. Aktywnie działają także na portalach społecznościowych i można z nimi nawiązać kontakt. Fit & Slide jest lekkim i krótkim treningiem (całość trwa niecałe 40 min) z duża ilością przerw na wyrównanie tętna. Największe tętno uzyskiwałam przy ćwiczeniu na nogi. Mam nadzieję, że niezaprzestaną swojej działalności i  wkrótce wydadzą kolejną płytę z ćwiczeniami. Może dla osób bardziej zaawansowanych.

Przydatne linki
Konto na Facebook- Brzezinscytrenują.pl
Konto na Instagram- @brzezinscytrenuja
Kanał z filmikami na YouTube
Blog Marissy gdzie możecie znaleźć więcej informacji na temat warsztatów kulinarnych z Joanną

Znacie ich ćwiczenia? Korzystałyście z Fit & Slide? A może macie zamiar? Czekam na wasze opinie!

3 komentarze:

  1. Brzmi super! Idzie zima, trzeba powoli żegnać się z bieganiem i innymi zewnętrznymi aktywnościami. Czas na matę w zaciszu własnego domu ;) Więc trening, który proponujesz przyda się na pewno! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze w końcu usłyszeć o kimś innym, niż tylko o Chodakowskiej ;)

    OdpowiedzUsuń